Potrzebujesz pomocy?
Skontaktuj się ze mną
Jakub Qba Niegowski

Czy karty Tarota posiadają właściwości magiczne

Czy karty Tarota posiadają właściwości magiczne?

Wiele osób być może zadaje sobie pytanie, czy karty Tarota zawierają w sobie jakąś magię, mistyczne, okultystyczne właściwości i czy to w jakiś sposób sprawia, że stawiając karty Tarota dostajemy wgląd w ludzkie życie i nadchodzącą przyszłość. Artykuł ten postanowiłem zatem poświęcić temu zagadnieniu, aby zaspokoić zarówno ciekawość osób zainteresowanych jak i dostarczyć wiedzy osobom, które zastanawiają się nad możliwością użytkowania kart Tarota.

Wiara nadaje magii kartom Tarota (dosłownie)

Zacznijmy od tego, że każdy obiekt na świecie, co do którego ludzie posiadają określone przekonania i wiarę – z czasem nabiera tych cech, które poprzez wiarę mu się przypisuje. Oczywiście dzieje się to głownie w sferze energetycznej tych przedmiotów oraz zagadnień, gdyż sfera energii jest dużo bardziej plastyczna niż nasz materialny świat i łatwiej ją poprzez wiarę kształtować.

O ile już same tak zwane myślokrztąłty, czyli to co człowiek myśli i w co wierzy oraz jak sobie to wyobraża – nabierają w sferze mentalnej i emocjonalnej pewnej wagi i właściwości – o tyle przedmiot fizyczny co do którego wierzymy, że posiada określone właściwości, staje się “talizmanem” albo też mogli byśmy nazwać go artefaktem magicznym. Świat energii bardzo potrzebuje bowiem zakotwiczenia w fizyczności aby trwać w określonym stanie i fakt, że karty Tarota są fizycznymi obiektami co do których ludzie posiadają określone wierzenia metafizyczne – czyni zeń już z tego powodu energetycznie bardzo silny konstrukt o stałej (dzięki wiekom określonych przekonań) właściwości.
Prościej ujmując: To, że ludzie wierzyli w profetyczne właściwości kart Tarota – sprawiło, że takich właściwości właśnie nabrały.

Tarot a to kim jesteśmy

Powyższe mogło by sugerować, że sam obiekt kart Tarota, posiada sam w sobie właściwości, które z miejsca sprawiają, że jego użytkowanie będzie oznaczało posiadanie tych mocy do swojej dyspozycji. Czyli ktoś może pomyśleć, że skoro karty Tarota posiadają jakieś nadane im właściwości energetyczne, to z miejsca wystarczy po nie sięgnąć i tyle. Tak jednak nie jest.

Doskonale opisał to jeden z autorów literatury fantasy, który napisał, że przedmioty magiczne w rękach zwykłego człowieka to tylko zwykłe przedmioty, zaś dopiero w ręku obdarzonej talentem osoby, stają się potężnymi artefaktami magicznymi. Choć stwierdzenie to pojawiło się w książce fantasy – posiada w sobie bardzo głęboką prawdę, którą postaram się tutaj przybliżyć.

Człowiek jest istotą zdolną poprzez swój rozwój wewnętrzny i umysł dostrajać się do różnych rzeczywistości. Jesteśmy jak odbiornik radiowy, który może nastrajać się na różne stacje. Na jednych ze stacji są programy przyziemne na przykład o gotowaniu, a na innych tematy metafizyczne, mistyczne i magiczne.

Przeciętny człowiek nastrojony na zwykłą szarą codzienność, nie jest w stanie skutecznie nawiązać kontaktu ze “stacją radiową Tarota” gdyż zwyczajnie brakuje mu w tym świadomości i praktyki.
Dla niego jest to przedmiot materialny, ot karty z obrazkami. W jego sferze duchowej nie ma żadnego związku i możliwości interakcji z energetyczną stroną kart Tarota i tym co się z tym wiąże.
Oczywiście prawie każdy człowiek poprzez swoją pracę w tym kierunku może się do tej częstotliwości dostroić i nauczyć nią posługiwać, ale też jest tak, że jedni mają większe a inni mniejsze ku temu predyspozycje. Na możliwość dostrojenia się i efektywnego korzystania wpływa bowiem cały nasz duchowy bagaż doświadczeń i sprawy tak złożone, że mogły by zająć nam wiele artykułów aby je wszystkie wyjaśnić.

Tarot jako magiczny interfejs

Tarot to narzędzie z którego skutecznie korzystać może tylko ten, kto sam w sobie posiada magię. Nieco poetycko ujęte ale pisząc magia, mam na myśli określone właściwości energetyczne i mentalne danej osoby, pozwalające jej świadomie operować energiami duchowymi. Każdy z nas posiada to w sobie, ale nie każdy miał okazję nauczyć się z tego świadomie korzystać.

Wróćmy jednak do magicznego interfejsu jakim nazwałem tu karty Tarota.
Napisałem powyższej o tym, że wiara w określone właściwości kart nadała im tychże właściwości. To jednak dopiero początek, bowiem wszystko we wszechświecie jest ze sobą połączone a daje się to odczuć zwłaszcza w świecie energii metafizycznych. Dlatego też na ostateczną wartość użytkową kart Tarota wpływa nie tylko określone przekonanie co do ich właściwości. Umiejętne korzystanie z kart Tarota to po porostu otwarcie się na sensytywność i wyczuwanie energii subtelnych, oraz łączność ze źródłem wiedzy, które wykracza poza naszą teraźniejszość.
W tym też sensie odpowiadając na pytanie o to czy same karty posiadają jakieś cudowne właściwości – odpowiedź brzmi – nie, gdyż są tylko (i aż) interfejsem, czyli pośredniczą w łączności między jasnowidzem a światem duchowej wiedzy i jedynie ułatwiają jako narzędzie (niczym soczewka) skupienie i pozyskanie określonej wiedzy.

Kiedy korzystam z kart Tarota nie jest to dla mnie tylko określone narzędzie z zestawem symboli mówiące o przeszłości, teraźniejszości oraz przyszłości w ramach samych kart i tego co symbolizują. Karty Tarota stają się dla mnie zaledwie punktem wyjścia do rozpoczęcia wglądu. Dalej cała reszta to jest czucie i wgląd od kart już niezależny. Od pewnego momentu informacje zaczynają wykraczać poza to, jakie symbole na kartach widzimy. Karty Tarota posiadają więc właściwości inicjujące proces wglądu i jasnowidzenia dla człowieka, który posiada odpowiednio przygotowany i otwarty umysł zdolny owe informacje wychwycić i przyjąć.

Podsumowując, karty Tarota same w sobie są tylko narzędziem i tak jak pędzel w ręku artysty może posłużyć do namalowania pięknego obrazu, tak w ręku niewprawionej osoby takowego nie stworzy. Dla jednego Tarot to po prostu zestaw obrazków na kartach i nic więcej, dla drugiego zaś rzecz obdarzona silną energią i związanymi z tym właściwościami, które będzie umiał wyczuć i użyć.
Każdy się może tego nauczyć, ale nie jest to moim zdaniem tak proste jak odbycie teoretycznego kursu na temat samych kart tarota. W moim odczuciu to dużo szersza znajomość tematów związanych z postrzeganiem pozazmysłowym może nas prawdziwie do posługiwania się kartami tarotem przygotować. A więc zanim sięgniemy po samodzielne stawianie kart tarota – warto zapoznać się szerzej z tym czym jest postrzeganie pozazmysłowe i jak je doskonalić. Posłużyć temu może między innymi kurs Trzy Dni z Nadświadomością oraz szkolenie postrzegania pozazmysłowego metodą Remote Viewing, a także wiele artykułów dostępnych na tej stronie. Możesz także skorzystać z mojego wieloletniego doświadczenia i zamówić u mnie postawianie kart tarota dla Ciebie.

Natomiast aby przybliżyć bardziej kosmiczne energie właściwe do rozwoju w obecnych czasach przebudzenia ludzkości na pamięć o naszych kosmicznych korzeniach i Gwiezdnej Rodzinie, stworzyłem specjalną talie Tarota Gwiezdnego, o ktorej możesz przeczytać więcej TUTAJ.
Tarot Gwiezdny dostępny jest teraz zarówno w formie fizycznej talii kart, jak również w formie wygodnej aplikacji na androida. Przeznaczony jest to użytkowania także dla osób początkujących, do czego serdecznie zachęcam jeśli kosmiczne energie i pozaziemskie cywilizacje są bliskie Twojemu sercu.

Jakub Qba Niegowski

Polub nasz nowy fanpage! :)

You cannot copy content of this page