Potrzebujesz pomocy?
Skontaktuj się ze mną
Jakub Qba Niegowski

Alternatywne Linie Czasu, a Podróż Świadomości

Alternatywne Linie Czasu, a Podróż Świadomości

Wszyscy podróżujemy pomiędzy alternatywnymi liniami czasu.
Podróżujemy pomiędzy alternatywnymi rzeczywistościami i przez większość czasu nawet nie zdajemy sobie z tego sprawy.
Co jednak jeśli mogli byśmy zacząć podróżować świadomie?
Dokąd by nas to zaprowadziło..?

W niniejszym artykule przedstawię Wam bardzo szczególny pogląd na rzeczywistość, który otwiera zupełnie nowe możliwości świadomego rozwoju, oraz nawigowania swoim życiem.

Istnieje Wszechświat, z którego nasza fizyczna, obserwowalna gołym okiem jego część jest jedynie jedną z nieskończonych jego wersji (lub tak wielu wersji, że w praktyce dla nas bliskich nieskończoności).
W obrębie Istnienia czyli Wszechrzeczy tudzież Wieloświata – wszystko wydarza się we wszystkich dostępnych wariantach możliwości.
My jako szczególna indywidualna świadomość, świadomy obserwator oraz uczestnik linearnej podróży przez fizyczne doświadczenie życia – mamy możliwość obserwacji świata z tej jednej, własnej, indywidualnej perspektywy, tego konkretnego punktu w czasie i przestrzeni, który nazywamy swoim ja.

Prowadząc zwykłe codzienne życie, wydaje nam się ono czasem monotonne, skostniałe i prostolinijne.
Tymczasem to nie rzeczywistość jest tak twarda i skostniała, co nasze wyobrażenie o niej, które to wyobrażenie determinuje nasze doświadczenie.

Zapewne zauważasz, że w snach sceneria potrafi zmieniać się płynnie z każdą chwilą a zwłaszcza podczas tak zwanych Świadomych Snów możemy ową scenerię dowolnie kształtować, jak i wydarzenia, spotykane osoby we śnie etc. Wydawać by się mogło, że tym właśnie różni się rzeczywistość snu od naszej “fizycznej” rzeczywistości, że ta druga jest stała i niezmienna.
Czy aby jednak na pewno?

Już najstarsze mistyczne szkoły wiedzy tajemnej mówiły o tym, że rzeczywistość jest tym czym jest nasze przekonanie o niej.
Miliardy ludzi wspólnie utrzymują pewien “konsensus” w sprawie tego czym rzeczywistość jest i jakie ma właściwości. Od dziecka programuje się w nas przekonania, które sumarycznie mają budować określony obraz świata, świata, który w ten sposób staje się wykreowanym, niewidzialnym ograniczeniem.
Co jednak gdyby okazało się, że rzeczywistość jest bardziej plastyczna i możemy ją kształtować samą tylko intencją?

No właśnie, czy jednak aby słowo „plastyczna” to dobre określenie?

Wiele szkół mistycznych, magicznych i okultystycznych szukało drogi do naginania rzeczywistości do własnych potrzeb. Kształtowanie i naginanie świata w świetle nowych odkryć i teorii naukowych może jednak okazać się czymś innym niż początkowo można było sądzić.

To bowiem nie świat jest naginany do woli jednostki, ale jednostka pod wpływem wyrażenia woli i koncentracji uwagi na celu – zdolna jest przemieszczać się w obrębie rzeczywistości alternatywnych do takich, które bardziej odpowiadają jej życzeniu.

Zapamiętaj, gdyż to najbardziej kluczowa i rewolucyjna wiedza z jaką się zapewne zetkniesz w najbliższym czasie:
Człowiek jest podróżnikiem pomiędzy alternatywnymi rzeczywistościami. Sęk w tym, że większość tych rzeczywistości jest tak do siebie podobna, iż wcale tego nie zauważamy! Ale ma to swój powód oraz istnieje możliwość zmiany tego stanu rzeczy:
Uczestnicząc w życiowym doświadczeniu, idąc przez kolejne dni swojego życia, kolejne momenty, mamy zapewne pewien obraz swoich przekonań o świecie i sobie samych zakodowany w sobie. Te podświadome przekonania, wraz z naszymi bardziej świadomymi przekonaniami chwili obecnej, wspólnie, tworzą rodzaj komputera kwantowego nawigującego nami przez równoległe wymiary i rzeczywistości.
Jednak ponieważ naszym podświadomym oczekiwaniem jest kontynuacja znanej nam wersji rzeczywistości – to wciąż poruszamy się zaledwie w bardzo wąskim spektrum tych alternatyw.

Możesz zaobserwować pewne wskazówki tego, że takie podróże pomiędzy rzeczywistościami nieświadomie czasem odbywasz.

Czy zdarzyła Ci się jakaś passa bardzo fajnych, pozytywnych zdarzeń i nagle masz wrażenie, że w jakiś cudowny sposób pojawiają się zbiegi okoliczności, jakie w zaskakujący sposób otwierają przed Tobą nowe możliwości? Zupełnie jak gdyby rzeczywistość ustawiała się pod Ciebie.
To właśnie dzięki surfowaniu na fali wewnętrznych pozytywnych wibracji jest to możliwe i w ten sposób przeskakujesz pomiędzy wieloma wariantami rzeczywistości do tej, zgodną z Twoją aktualną wibracją i “cudownie” udają się różne rzeczy, masz niesamowite szczęście.
Bywa tak też w drugą stronę gdy masz wewnętrznie ciężki stan i coś Cię ściąga “w dół” to może pojawić się seria niefortunnych zdarzeń, bo to też rodzaj podróży pomiędzy alternatywnymi rzeczywistościami, na fali takiej a nie innej wibracji.

Dlatego tak ważne jest by nauczyć się świadomie nawigować w tej wielowymiarowej przestrzeni.

Bardzo dobrze, obrazowo opisał ten proces Roger Zelazny, w książce fantasy “Kroniki Amberu”.
Tamtejsi bohaterowie podejmowali fizyczną podróż, aby również podróżować pomiędzy alternatywnymi rzeczywistościami. Zmiana bowiem w otoczeniu, która następuje w miarę fizycznej podróży ułatwia umysłowi przyjęcie nowych elementów rzeczywistości a w tym przemieszczenie się do nowej, alternatywnej rzeczywistości.
Wielu mistyków też o tym mówiło na różne sposoby.

Czasami wystarczy wyjść na spacer, by otworzyć swój umysł na zmianę.
Medytacja i świadome wyrażenie woli oraz koncentracja na dokonaniu przemieszczenia pomiędzy rzeczywistościami również działa.
Generalnie im bardziej świadomie i z większą mocą woli to robimy – tym lepsze będziemy mieć efekty i do bardziej odmiennych rzeczywistość możemy się przemieszczać. Musimy się tylko do nich wewnętrznie dostroić. Jest to kluczem, do zakresu zmiany, jaki możemy osiągnąć.

Oczywiście nie zawsze jest łatwo tak nawigować i może mieć na to wpływ wiele czynników.
Dlatego założyłem grupę otwartą do uczestnictwa w medytacjach prowadzonych, jaka będzie skupiać się na podróży między alternatywnymi rzeczywistościami, pomagając uczestnikom docierać do upragnionej wersji ich wymarzonej rzeczywistości. Wspólna intencja i grupowa medytacja dają znacznie lepsze rezultaty niż samotne praktykowanie.
Serdecznie zapraszam do dołączenia na grupę „Medytacja Podróżników”.
Na grupie pojawią się informacje o spotkaniach online oraz wspólnych medytacjach.

Jakub Qba Niegowski

Polub nasz nowy fanpage! :)

You cannot copy content of this page