Potrzebujesz pomocy?
Skontaktuj się ze mną
Jakub Qba Niegowski

Kronika Akaszy - co to jest

Kronika Akaszy – co to jest

Kronika Akaszy to określenie się z Sanskrytu – starożytnego języka wywodzącego się z Indii, uznawanego przez wielu za język magiczny, podobnie jak nordyckie runy, kryjący w sobie dużo więcej znaczenia i głębokiej treści niż język współczesny. Akasza oznacza Eter – piaty element w przyrodzie, spajający pozostałe cztery elementy (ziemię, wodę, powietrze i ogień) i przenikając wszystko na najgłębszym poziomie wszechświata.

Kronika Akaszy współczesnym okiem badacza

Kronikę Akaszy współcześnie możemy nazwać podstawowym polem energo-informacyjnym wszechświata.
Kronika Akaszy ściśle związana jest z pojęciem Pola Kwantowego. Fizyka kwantowa stopniowo odsłania przed nami współczesne wytłumaczenie wielu niesamowitych zjawisk, dostrzeganych już przez starożytnych mistyków i magów dzięki wglądowi w Akaszę. Pozwala to także współczesnym badaczom spojrzeć na wszechświat z zupełnie innej, nielinearnej perspektywy.

Dla starożytnych magów i mistyków Kronika Akaszy była sposobem nazwania nieskończonego źródła wiedzy, zapisu całego istnienia wszechświata, zarówno przeszłości, teraźniejszości jak i przyszłości. To wgląd w Akaszę umożliwiał i nadal umożliwia, poznanie historii ludzkiej duszy, potencjału, wcieleń i wielu innych ważnych informacji także tych dotyczących przyszłości.

Wgląd w Kronikę Akaszy

Ów mistyczny “wgląd” jaki możemy mieć jako ludzkość w Kronikę Akaszy wynika z tego, że sami również, podobnie jak reszta wszechświata jesteśmy częścią tego całościowego pola energo-informacyjnego. Nasz umysł, nasza świadomość może poruszać się po tym polu a nasze życie jest doświadczaniem pewnego jego fragmentu. To nieskozaczony, wielowymiarowy potencjał, który przemierza świadomość doświadczając różnych wariantów i konfiguracji istnienia, zbierając swoje doświadczenia, czyli określoną perspektywę.

Ponieważ umysł ludzki nie jest ograniczony do obecności w linearnej trójwymiarowej przestrzeni, w jakiej przebywa nasze ciało – może on dokonywać wglądu i przemieszczać się swobodnie badając Kronikę Akaszy eksplorując zarówno czas jak i przestrzeń.

Umiejętność wglądu w Kronikę Akaszy może rozwinąć każdy, choć wymaga ona stopniowego procesu rozwoju świadomości, poprzez uzmysławianie sobie i tworzenie “ścieżek” przez które nasza świadomość jest w stanie odkrywać Akaszę. Innymi słowy: aby móc coś zrobić musimy uznać naszą w tym możliwość oraz posłużyć się techniką która nam to umożliwi. Potrzebna jest także praktyka, do czego jeszcze wrócimy.

Eter czyli Kronika Akaszy przyczyniająca się do postępu naukowego

Wspomniałem również, że Kronika Akaszy kojarzona jest również z pojęciem Eteru, piątek siły w przyrodzie, spalającej i przenikającej całość. Geniusze tacy jak Nikola Tesla czy Albert Einstein badali pojęcie Eteru i z powagą się do niego odnosili. To właśnie wczesnym inżynierom, fizykom i wynalazcom zawdzięczamy fakt, że współcześnie mówi się o “nadawaniu w eterze”, mówiąc o transmisjach radiowych czy telewizyjnych. Bowiem to ta starożytna wiedzą, wywodząca się ze starożytnego mistycyzmu i magii dała podstawę do badania oraz odkrywania niewidzialnego gołym okiem spektrum przenoszenia fal radiowych w przestrzeni, przyczyniając się do opracowania tych technologii.
To oczywiście zaledwie wierzchołek góry lodowej, gdyż tak pojęty Eter a tym bardziej Kronika Akaszy to zaledwie spłycona namiastka tego czym jest w istocie. Jednak pokazuje to jak ta starożytna wiedza realnie pomaga odkrywać ludzkości możliwości wszechświata także w obszarze fizyki czy w inżynierii, pomagając opracowywać nowe technologie.

Kronika Akaszy zapewne jednak może interesować Cię w szczególności ze względu na wspomniany potencjał wglądu w ukryte przed wzorkiem większości ludzi aspekty rzeczywistości. Akasza umożliwia poznanie swoich poprzednich, oraz istniejących symultanicznie alternatywnych wcieleń, czerpanie z nich wiedzy, pozwala odkrywać swój potencjał jako nieśmiertelnej duszy czy wręcz uruchomić dodatkowe umiejętności.

Czy wiedza i wgląd w Kronikę Akaszy jest dla wszystkich?

Niektórzy mówią o strażnikach Kroniki Akaszy, lecz jest to pokłosie antropomorfizowania przez ludzkość pewnych procesów społecznych, przenoszonych na pojęcia takim jest „Kronika Akaszy”.
Otóż człowiek w dawnych czasach znajdując źródło pożywienia musiał uważać i często konkurować z innymi silniejszymi osobnikami, próbującymi w zaborczy sposób zagarnąć zasoby dla siebie by sprawować nad nim kontrolę.
Stąd przenosząc to myślenie dalej i projektując je na tak wspaniałe źródło wiedzy jakim jest dostęp do Kroniki Akaszy, wielu ludzi założyło, że jest ono tak samo strzeżone jak każdy zasobów w naszym świecie.

Jednak tak nie jest.
O ile istnieją czasami strażnicy, w związku z bardziej osobiście dotyczącymi naszej ścieżki konkretnymi zagadnieniami, o tyle sama Kronika Akaszy jako podstawowe pole energo-informacyjne wszechświata stoi dla każdego otwarta.
Jest ona nieskończonym, całościowym potencjałem wszechświata, którego nikt by przecież nie mógł „upilnować”. Było by to jak próba upilnowania oceanu przez ławicę miniaturowych rybek.

Kronika Akaszy jest częścią wszystkiego i podstawowym polem energo-informacyjnym całego wszechświata nie tylko na poziomie obserwowalnym fizycznie wzorkiem ale także na nieskończonej ilości poziomów “duchowych”. Każdy z nas jest jej częścią i każdy z nas ma indywidualnie dostęp o ile wytrenuje swój umysł i zacznie uczyć się tego wglądu.

Wszystko co się wydarzyło, wydarza i wydarzy, w każdym możliwym wariancie, jest obecnie w Kronice Akaszy. Nieskończone pokłady wiedzy, którą możemy wykorzystać dla bardziej świadomego wzrostu i rozwoju zarówno indywidualnie jak i jako ludzkość.
Jesteśmy częścią Całości.

Dzięki stopniowemu uświadamianiu sobie tego faktu zyskujesz także stopniowo coraz większe możliwości wglądu w Kronikę Akaszy.
Także ten artykuł przybliża Cię do tego wglądu dając Ci zrozumienie potrzebne do dostrzeżenia i skupienia swojej uwagi eksplorując Kronikę Akaszy. Do jej badania potrzebna jest tylko otwartość umysłu i wola działania. Narzędzia są wokół nas, także tutaj na tej stronie.

Remote Viewing a Kronika Akaszy

Współcześnie zasadę wglądu w Kronikę Akaszy wykorzystujemy w badaniach metodą Remote Viewing. Jeśli chcesz poznać konkretne narzędzia umożliwiające wgląd metodą Remote Viewing to zapraszam Cię do przeczytania na tej stronie artykułów na ten temat. Jest to bowiem de-facto technika na wgląd poprzez nasze połączenie z Kroniką Akaszy i może dostarczyć Ci praktycznych narzędzi by rozwinąć Twoje umiejętności.

Jakub Qba Niegowski

Polub nasz nowy fanpage! :)

You cannot copy content of this page