Centrum Rozwoju Osobistego i Percepcji Nadzmysłowej

Potrzebujesz pomocy
Skontaktuj się ze mną

Uzdrów swój problem za pomocą wahadełka

  • Jeśli chcesz wspomóc swoje ciało w procesie regeneracji
  • Jeśli potrzebujesz udrożnić i poprawić jakość przepływu energii
  • Jeśli chcesz aktywować uzdrawiające procesy podświadomości
    Ten artykuł jest dla Ciebie.

Artykuł przedstawia psychologicznie oraz ezoteryczne aspekty pracy z wahadełkiem w celach wspomagania procesów regeneracyjnych oraz uzdrawiających w ciele człowieka. Praca z wahadełkiem nie powinna stanowić substytutu dla normalnego diagnozowania oraz leczenia chorób. Jeśli masz dotkliwe objawy chorobowe, zgłoś się do lekarza.
Tekst ten stanowi wsparcie w przypadkach opartych o wzorce mentalne, tam gdzie praca z podświadomością oraz energiami subtelnymi może mieć istotny wpływ na samopoczucie oraz stan organizmu.

Wahadełko radiestezyjne to mały ciężarek zawieszony na sznurku, wykonany zazwyczaj w kształcie, jaki radiestezja, czyli nauka o właściwościach oraz promieniowaniu energii kształtu – wypracowała na przestrzeni wielu lat badań tego zjawiska.
Wahadełek radiestezyjnych jest wiele i służą rożnym zastosowaniom, jednak aby ułatwić Ci wybór oraz praktykę – już na wstępie tego artykułu polecam wahadełko Izis, jako najbardziej uniwersalnie sprawdzające się w samodzielniej pracy, o której będzie mówił ten tekst. Zaoszczędzi Ci to zachodu w zastanawianiu się z jakim wahadełkiem najlepiej pracować w procesie samouzdrawiania.

Wahadełko a uzdrawianie

Zasada działania wahadełka jest prosta. Z punktu widzenia psychologicznego i mechanizmów mentalnych – czyli od strony najbardziej naukowej – jeśli ktoś potrzebuje takiego wytłumaczenia – działa ono następująco:

Na pewno doszły Cię słuchy, że wahadełko to takie magiczne narzędzie, które w jakiś tajemniczy sposób kręci się samo z siebie nad chorymi miejscami. To popularny mit, który rozprzestrzenili ludzie nie znający tak naprawdę zasad działania wahadełka, u których podświadomość bierze górę nad świadomością. Widzą oni, że im się coś kręci i przypisują to tajemniczym siłom, podczas gdy biologia oraz psychologia dostarczają tu dostatecznie jasne wytłumaczenie, które wcale nie umniejsza fantastycznej mocy oraz możliwościom jakie daje praca z wahadełkiem.
W rzeczywistości wahadełko może nam służyć zarówno do diagnozowania jak i uzdrawiania ale działa to na zasadzie świadomej pracy ze znanymi psychologii właściwościami oraz mechanizmami podświadomości.

Uzdrawianie za pomocą wahadełka

Nasza podświadomość zawiaduje większością procesów jakie odbywają się w naszym organizmie. Od pracy organów wewnętrznych, aż po układ nerwowy czy odpornościowy – wszystko to sprzężone jest w umysłem podświadomym, który działa jak superkomputer zawiadujący całym systemem. Podświadomość to taka część zatem, która w pewnym sensie oddycha za nas, pompuje krew w żyłach za nas itd. – po to, abyśmy nie musieli robić tego świadomym wysiłkiem woli.

Wykazano na przestrzeni wielu lat i badań w tej dziedzinie, że podświadomość posiada także ogromne możliwości wpływu uzdrawiającego a nawet kreacyjnego na życie człowieka.
W temacie uzdrawiania widać to na przykładzie efektu placebo, który doskonale znany jest medycynie. Polega on na tym, że człowiek, który uwierzy, że otrzymał skuteczne lekarstwo – zazwyczaj zdrowieje – nawet wtedy jeśli nie było to w rzeczywistości lekarstwo a jakaś neutralna substancja. Dzieje się tak dlatego, że podświadomość jak super-komputer realizuje swoje programy na podstawie dostarczonych jej przekonań. Jeśli więc w coś uwierzymy – tak na 100% – to dla podświadomość może to być program jaki będzie realizować uruchamiając swoje zasoby aby uzyskać przewidywany efekt. Czyli kiedy człowiek wierzy, że wyzdrowieje dzięki danej metodzie – to podświadomość w oparciu o to przekonanie uruchamia wszelkie dostępne jej uzdrawiające procesy organizmu aby odzwierciedlić to przekonanie.
Efekt placebo w najbardziej dobitny sposób pokazuje, że podświadomość może być programowana poprzez przekonania w celu uzyskania dobroczynnych uzdrawiających efektów.

Wspomniałem także o zdolnościach kreowania przez podświadomość całej rzeczywistości osobistego doświadczenia człowieka. Wiemy o tym także z psychologii – życie człowieka i jego doświadczenia stanowi zazwyczaj dokładne odzwierciedlenie jego podświadomych przekonań.
Jeśli ktoś wierzy, że nie ma prawa mieć szczęścia w miłości to go nie ma. Jeśli ktoś wierzy np. że uczciwi ludzie muszą ciężko pracować i ma się za uczciwego człowieka – to nie jest w stanie znaleźć żadnej innej pracy, niż ta ciężka, w której wystarcza mu zaledwie na podstawowe potrzeby itd.
Podświadomość to potęga, której wpływ dopiero poznajemy ale to co już wiemy o podświadomości powinniśmy traktować bardzo poważnie jako istotny czynnik przy planowaniu naszego życia i tego jak chcemy zrealizować nasze pragnienia oraz potrzeby. Powinniśmy za każdym razem przyjrzeć się oraz świadomie wykorzystywać zasoby podświadomości oraz jej mechanizmy, aby wspomóc nasze dążenia.

Dlaczego wahadełko przyspiesza proces samouzdrawiania

Ważnym czynnikiem w pracy z wahadełkiem i ogromną zaletą w porównaniu do innych technik mentalnych, takich jak afirmacje itp., jest to, że jedną z właściwości podświadomego umysłu jest zabezpieczenie oraz blokada przed realizowaniem poleceń, jakie wydajemy jedynie mentalnie, czyli za pomocą wewnętrznego monologu.

Często się wydaje komuś, że jeśli podświadomość jest tak podatna na sugestie i może realizować dla nas te wszystkie rzeczy, to wystarczy w myślach powiedzieć jej co ma robić, lub mantrować sobie takie przekonanie aby się ono ziściło. Jednak osoby te nie biorą pod uwagę, że z powodów kulturowych a nawet ewolucyjnych, nasz podświadomy umysł został nauczony, aby ignorować większość naszego wewnętrznego monologu. Ma to sens. Ile razy bowiem zdarzyło Ci się powiedzieć w myślach coś auto-destruktywnego, jakąś krytykę czy skarcić się za jakieś potknięcie. Albo ile raz w myślach złorzeczyłeś komuś bo na przykład chwilowo Cię ta osoba zwyczajnie zdenerwowała. Gdyby nasza podświadomość akcentowała to co myślimy świadomie w ramach wewnętrznego monologu – to nastał by nasz szybki koniec. Podświadomość nauczona jest jednak ignorować – tak, ignorować – nasz wewnętrzny monolog. To dlatego aby afirmacje w ogóle miały szansę zadziałać, muszą być powtarzane często tygodniami a nawet miesiącami, zanim podświadomość uzna, że skoro tak to mantrujemy to jednak mówimy na serio.
Tymczasem kiedy chcemy coś uzdrowić, zadziałać jakoś, bo potrzebujemy efektu już teraz – to nie mamy czasu czekać tygodni czy miesięcy, prawda?

Tu pojawia się wspaniała furtka, tajemnica którą zna zdecydowanie niewielu, bo inaczej była by to przecież powszechna praktyka. Otóż nasza podświadomość nie posiada takich ograniczeń i oporów przed akcentowaniem komunikatów płynących do niej bezpośrednio z ciała fizycznego. Jeśli ciało coś robi – to podświadomość traktuje to 100% jako fakt.

Programując język porozumiewania się z podświadomością za pomocą wahadełka – czyli de facto za pomocą ruchu naszego ciała – sygnałów z mięśni jakie wysyłamy aby wahadełkiem świadomie poruszać – możemy podświadomości przesyłać konkretne polecenia. Podświadomość będzie je natychmiast realizować w przekonaniu, że skoro polecenie pochodzi bezpośrednio z aktywności ciała, to stanowi obiektywną rzeczywistość, a nie jedynie szum wewnętrznego monologu.

Ta komunikacja działa w obie strony. Tak jak do ustalenia czegoś i pozyskania informacji z podświadomości pozwalamy, aby to umysł podświadomy przesyłał nam informacje za pomocą mikro-impulsów mięśni – jakie obserwujemy w ruchu wahadełka – tak świadomie poruszając wahadełkiem w ustalony sposób – możemy za pomocą tych samych sygnałów mięśniowych, przekazać podświadomość dane polecenie.
Wahadełko możemy zatem wykorzystywać w procesie komunikacji z podświadomością i uruchamiania w niej procesów uzdrawiających oraz kreujących dla nas rzeczywistość jakiej pragniemy. Trzeba to tylko zrobić we właściwy sposób.

Uzdrawiająca energia a wahadełko

Na koniec kilka słów o teorii ezoterycznej oraz radiestezyjnej, czyli o zasadzie działania wahadełka z punktu widzenia energii duchowych.
Otóż ponad te wszystkie opisane powyżej właściwości pracy z podświadomością, które już same w sobie dają nam ogromną przewagę i fantastyczne narzędzie wspomagające nasz proces uzdrawiania oraz kreowania lepszego staniu naszego istnienia – z punktu widzenia energetycznego, wahadełko dzięki odpowiednio dobranemu kształtowi oraz materiałowi z jakiego jest wykonane – posiada także właściwości przyciągania i ukierunkowania energii duchowych, jakie mogą dodatkowo wspomagać nasz proces uzdrawiania czy oczyszczania.
Wahadełko Izis jakie poleciłem na samym początku tego artykułu, nadaje się do tego wyśmienicie. Także dla osób początkujących. Praca z nim jest bezpieczna i komfortowa za sprawą białego promienia czystej energii jaką emanuje oraz jego właściwości samo-oczyszczających. Nie musimy tego wahadełka dodatkowo oczyszczać energetycznie po każdej pracy, gdyż jego kształt sam to zapewnia. Jest to bardzo wygodne i praktyczne w zastosowaniu.
O zasadach działania przepływu energii trzeba by napisać osobny artykuł. Jest to cała dziedzina, której poświęca się wiele książek oraz publikacji. W tym artykule przekazuję jedynie esencję praktycznej wiedzy, która może Ci pomoc w procesie uzdrawiania z użyciem wahadełka. Niezależnie więc czy teoria ezoteryczna do Ciebie przemawia, czy bardziej psychologiczna, naukowa strona – w obu przypadkach wahadełko to doskonałe narzędzie wspomagające proces uzdrawiający.

Jeśli chcesz skutecznie od podstaw nauczyć się jak prawidłowo korzystać z wahadełka oraz poznać pełen zakres ogromnych możliwości jakie daje praca z wahadełkiem – serdecznie zapraszam Cię na mój kurs online: „Kurs wahadełkowania online – solidne podstawy i praktyka”.
Dzięki starannie przygotowanym lekcjom posiądziesz praktyczną wiedzę na temat pracy z wahadełkiem, którą będziesz w stanie stosować w wielu dziedzinach swojego życia, zyskując potężne narzędzie pozyskiwania wiedzy oraz kreowania rzeczywistości.

Jakub Qba Niegowski

© Copyright W CENTRUM ROZWOJU 2020-2024

© Copyright W CENTRUM ROZWOJU 2020-2024

You cannot copy content of this page