Centrum Rozwoju Osobistego i Percepcji Nadzmysłowej

Potrzebujesz pomocy
Skontaktuj się ze mną

Praktyka Remote Viewing – jedyne takie narzędzie rozwojowe

Wiele jest ścieżek rozwoju osobistego, rozwoju zdolności percepcji / uważności / spostrzegawczości etc., w tym także rozwoju zdolności percepcji nadzmysłowej.

Któż z nas nie chciał by zwiększenia swoich możliwości, doświadczenia czegoś dzięki czemu poczuje się wyjątkowy, a przy tym zyska nowe możliwości?

Wiele jednak ścieżek rozwojowych zawiera ukryte pułapki i okazje do samooszukiwania. Jeśli ktoś chce jedynie wierzyć w swoje zdolności bez prawdziwej ich weryfikacji – okazji do nabycia takiego przekonania jest wiele. Jednak tylko jedna z tego rodzaju metod prawdziwie uczy nie tylko samych zdolności ale weryfikowania tego co się doświadcza, oraz świadomości tego jak nasz subiektywny umysł potrafi wpływać na postrzegane informacje.

Dziś na temat metod Remote Viewing i tego jak ich prawidłowe rozwijanie oraz stosowanie może być pomocne w rozwoju osobistym na wielu płaszczyznach – nie tylko w zakresie percepcji pozazmysłowej jako takiej, ale także w sytuacjach życia codziennego.

Zajmując się od ponad 20 lat wyżej wymienioną tematykę zarówno od strony rozwoju osobistego na polu psychologicznym, jak również od strony rozwoju duchowego oraz zdolności ludzkiego umysłu do poostrzegania nadzmysłowego – zaobserwowałem jak często chwilowa ekscytacja pozornymi pozytywnymi wynikami ważniejsza bywa dla wielu osób od metodycznej nauki prawidłowego rozwoju na dłuższą metę. Oczywiście – po czasie stosowanie rożnych technik i rozwiązań w sposób nieodpowiedni – przynosi efekt w postaci albo zawodu i wypalenia z powodu braku zadowalających efektów albo co gorsza – prowadzi do ślepych, a ciemnych uliczek we własnym rozwoju, narażając osobę na wiele nieprzyjemności.

Ileż to razy widziałem różne zabiegi w tym sesje “hipnotyczne” (celowo wstawiam w nawias gdyż dyskusyjne jest w nich zazwyczaj uzyskanie zapowiadanego pożądanego stanu hipnotycznego, we właściwy sposób), w których to osoba prowadząca zamiast pomagać osobie prowadzonej w dojściu do faktycznej prawdy – to zajmowała się zamiast tego wmawianiem swoich przekonań o świecie klientowi czy klientce. Potem ludzie po takich “terapiach” wychodzą w przekonaniu co prawda o swojej wyjątkowości – jednak pełni cudzych sugestii na swój temat których tak na prawdę nie rozumieją i nie wiedzą co z nimi mają zrobić. Pojawia się większy mętlik w głowie niż na początku i bynajmniej nie taki, który może towarzyszyć pozytywnej zmianie przekonań i obrazu świata z fałszywego na prawdziwy choć bardziej złożony – ale taki, który jest tylko kolejną nieweryfikowalną opowiastką stworzoną przez kogoś z zewnątrz.

Podobnie dzieje się w wielu przypadkach stosowania channelingu oraz innych technik percepcji “świata duchowego”. Jeśli nie rozumiemy z czym mamy do czynienia i jak nasz umysł wplywa na odbiór informacji – nie możemy uzyskać faktycznie prawdziwego obrazu rzeczywistości.

Jeśli chcemy faktycznie się rozwijać i prawdziwie poszerzać swoje horyzonty, to należy rozpocząć od nauki zrozumienia jak działa ludzki umysł, jakie filtry percepcji stosuje, w jaki sposób reaguje na bodźce i informacje – słowem – przez jakie “okulary” widzimy świat. Tylko wtedy możemy rozpocząć również proces rozumienia co właściwie postrzegamy i dlaczego postrzegamy to w taki a nie inny sposób. To wymaga jednak pewnego przygotowania, więc może wydawać się “nudne” choć w rzeczywistości jest równie ciekawe co “latanie po kosmosie”, a do tego ma ogromną praktyczną wartość rozwojową, także dla naszego codziennego życia.

Kiedy rozpocząłem uczenie ludzi technik Remote Viewing uzupełniając je przy tym innymi technikami rozwojowymi będącymi esencją kumulatywnej wiedzy jaką gromadziłem przez ponad 20 lat swojej własnej praktyki i doświadczeń – zauważyłem, że to co jest najpotrzebniejsze w przypadku zwiększania ludzkich zdolności postrzegania to właśnie ta nauka i wyjaśnienie – jak bardzo indywidualne uwarunkowania i doświadczenie oraz to jak otoczenie zaprogramowało nasz umysł od wczesnego wieku dziecięcego – wpływa na to co przedostaje się do naszej świadomości w procesie percepcji.

Każdy z nas ma pewne filtry percepcyjne, wpływające na to na ile nasza świadomość zdolna jest postrzegać w czysty sposób prawdziwą rzeczywistość. Niektóre z tych filtrów są uniwersalne, gdyż wzorce jakie na nas wpływają w procesie kształtowania w dzisiejszym społeczeństwie są również uniwersale. Inne zaś to nasze indywidualne filtry związane z osobistymi przekonaniami, dominującymi zmysłami (fizycznymi) (bo np. niektórzy z nas są kinestetykami, inni wzrokowcami, jeszcze inny słuchowcami itd.).

Czy trudno jest poznać ten język filtrów mających wpływ na odbiór informacji?
W warstwie podstawowej, czyli w kwestii zrobienia w tym widocznych postępów – wcale nie jest to tak trudne jak by się mogło wydawać. Wymaga jednak co najmniej kilku sesji i spotkań aby zagadnieniem się odpowiednio zająć i je pokazać testując na przykładach praktycznych.

Natomiast pełne opanowanie tych filtrów to kwestia bardzo trudna i wymagająca lat praktyki. Jednak możliwa.
Co ważne – już pierwsze kroki w dziedzinie poznawania filtrów percepcji potrafią dawać ogromne pożyteczne efekty. Nagle zaczynamy rozumieć, że to co wydawało nam się obiektywnie niezmienne – może być w istocie narzuconym nam, nieświadomym filtrem, którego zauważenie i świadome obejście może dać nam niedostępny wcześniej pozom wglądu oraz zrozumienia w dowolnym temacie.

W pracy z możliwościami ludzkiego umysłu i świadomości, w tym zajmując się w zasadzie chyba wszystkimi, a w każdym razie zdecydowaną większością technik percepcji pozazmysłowej – w praktyce przetestowałem wiele z owych narzędzi rozwojowych. O ile z każdego z nich można było wyciągnąć cenna naukę – to dopiero rozpoczęcie praktyki Remote Viewing zauważyłem, że daje prawdziwy przełom u większości osób.

Dzięki pracy z Remote Viewing nie tylko zwiększył się mój ogólny pozom wiedzy i świadomości znacznie wzbogacając zakres postrzegania i wiedzy o świecie – ale także dzięki tej metodzie stałem się bardziej świadomy tego co faktycznie WIEM oraz tego czego nie wiem. Słowem – przestałem żyć w przekonaniach o świecie, a stałem się prawdziwie świadomy tego co wiem, oraz tego czego jeszcze warto się dowiedzieć. A to bardzo cenna wiedza.

Jeśli chcesz wiedzieć więcej, informacje o Remote Viewing znajdziesz również w innych artykułach na tej stronie oraz bezpośrednio na szkoleniu Remote Viewing online.

Jakub Qba Niegowski

© Copyright W CENTRUM ROZWOJU 2020-2024

© Copyright W CENTRUM ROZWOJU 2020-2024

You cannot copy content of this page