Centrum Rozwoju Osobistego i Percepcji Nadzmysłowej

Potrzebujesz pomocy
Skontaktuj się ze mną

Medytacja w grupie

Wiele osób zastanawia się jak można wzmocnić efekty swojej medytacji. Samodzielna praktyka – choć potrzeba i wartościowa – nie u wszystkich daje w zadowalającym czasie odczuwalne rezultaty. Czasami potrzebujemy bardziej sprzyjających i wspierających nas okoliczności. Medytacja w grupie może być ogromną pomocą i wsparciem dla naszego rozwoju.

Czym rożni się medytacja w grupie od medytacji samodzielnej

Grupowa medytacja to wspólne ukierunkowanie intencji i umysłu uczestników na wysoko-wibracyjne, pozytywne częstotliwości.
Niesamowitą zaletą grupowej medytacji jest to, że jak wielokrotnie obserwowano podczas praktyk medytacji grupowej – energia grupy nie tylko sumuje się ale wręcz pomnaża! W ten sposób w dobrych medytacjach grupowych uczestnicy mogą zaobserwować, że otrzymują sporo wspierającej energii i wychodzą z takich praktyk doenergetyzowani.

Energetyzacja podczas udanej medytacji grupowej wynikająca z udrożnienia oraz pobudzenia przepływu energii – jest jednak tylko jednym z pozytywnych możliwych efektów. Nie zawsze przecież chodzi o doenergetyzowanie.
Często medytacja służy nam jako narzędzie dotarcia do ukrytych aspektów własnej jaźni, uzyskania wglądu w siebie etc.

Czasem też medytacja służy nam jako proces oczyszczający, a energetyczne oczyszczanie jest tym skuteczniejsze – im bardziej jesteśmy w stanie podnieść częstotliwości własnej przestrzeni osobistej (czyli ciała, aury i wszystkich warstw naszego istnienia w tu i teraz).
W pojedynkę bywa to trudne zwłaszcza gdy faktycznie nie czujemy się najbardziej na siłach.

Tymczasem w medytacji grupowej podnoszenie naszej osobistej częstotliwościowi bywa zaskakująco łatwe. Wspólna intencja ukierunkowana na szczytny, pozytywny cel, jaka towarzyszy ludziom wspólnie medytującym – ma wielką moc transformacyjną i potrafi uruchomić w nas procesy, na które w pojedynkę musieli byśmy znacznie dłużej pracować.

Medytacja w grupie a bezpieczeństwo energetyczne

Niektórzy zapewne zastawiają się jak to jest z bezpieczeństwem własnej energii podczas takich grupowych medytacji.

Uniwersalna zasada jest taka, że nasze własne intencje i myśli są podstawą dla naszego doświadczenia. Oznacza, że jeśli dołączamy do grupowej medytacji z czystymi intencjami w pozytywnym celu – to raczej właśnie takie doświadczenie z niej też będziemy czerpać.

Bardzo trudno jest by pojedyncza osoba mogła zaburzyć energetycznie medytację grupową. Gdy mamy np. 5 osób o silnych pozytywnych intencjach, podtrzymujących pozytywne wizualizacje – to ktoś z mniej szczytnym celem czy po prostu o „ciężkiej” energii – w obliczu wspólnej energii i wysokiej częstotliwości wytwarzanych przez grupę wibracji zwyczajnie nie jest w stanie zaburzyć tego procesu.

Można by wręcz powiedzieć, że nigdy nie jest się tak bezpiecznym energetycznie jak w odpowiedniej grupie wspólnie medytujących osób. Energia grupy zwielokrotniając swoją moc działa zabezpieczająco przeciw ewentualnym oddziaływaniom pojedynczych osób, które np. z powodu bardzo złego stanu energetycznego mogły by np. potrzebować czerpać nieco więcej energii z procesu grupowego czy wpływać nań swoją energią.
Pozytywnej energii w grupowej medytacji jest dostatecznie dużo dla wszystkich. Poza tym źródłem tej energii nie są sami uczestnicy a energia wszechświata, z której korzystają pod rożnymi postaciami za pomocą ukierunkowania jej odpowiednimi wizualizacjami oraz aktem woli.

Inna sprawa natomiast dotyczy jednak grup medytacyjnych, które składały by się generowanie z osób o niezbyt czystych intencjach, lub po prostu składały by się z osób bez odpowiedniego doświadczenia, znajdujących się na niskiej częstotliwości energetycznej w momencie rozpoczynania praktyki. Takie grupy też oczywiście się zdarzają.
Dołączenie do takiej grupy mogło by się wiązać z faktycznym zagrożeniem dla naszej siły życiowej gdyż moc oddziaływania grupowego mogła by mocno wpłynąć na podatną, niedoświadczoną osobę.

Dlatego też przed dołączaniem do jakichkolwiek grup medytacyjnych czy to lokalnych czy to medytujących wspólnie na odległość przez internet – zawsze polecam dobrze zapoznać się z tym kto prowadzi grupę, jaka jest tam energia etc. – zanim przystąpimy do medytacyjnego jednoczenia się z daną energią grupową.
Raz rozpoczęty bowiem kontakt w niesprzyjających okolicznościach może być potem powodem do konieczności dodatkowego oczyszczania i odcinania się od energii pasożytujących, innych osób.

Podsumowując – medytacja grupowa zazwyczaj jest bezpieczna i niesie wiele dobrodziejstw ale przed przystąpieniem do wspólnych medytacji warto zapoznać się z kim będziemy medytować, kto prowadzi medytację etc.

Medytować wspólnie zdecydowanie warto. Jest to często brama do rozpoczęcia prawdziwie głębokich doświadczeń duchowych, lepszego wglądu w siebie, a często także sposób na poznanie innych bratnich dusz, z którymi wspólne medytowanie to prawdziwa przyjemność.

Każde spotkanie online zaawansowanych uczestników moich zajęć Remote Viewing rozpoczynamy właśnie od wspólnej medytacji. Mówiąc tu więc z bezpośredniego doświadczenia: wspólna medytacja pozwala osiągnąć znacznie lepsze rezultaty pracy grupowej i poprawia indywidualnie osiągnięcia w wielu dziedzinach duchowych i energetycznych działań. Jeśli masz więc okazję, zachęcam do wspólnego medytowania. Razem pomnażamy pozytywne wibracje.

Jakub Qba Niegowski

© Copyright W CENTRUM ROZWOJU 2020-2024

© Copyright W CENTRUM ROZWOJU 2020-2024

You cannot copy content of this page