Kometa oznaczona jako C/2020 F3, nazwana „NEOWISE” – widoczna jest obecnie gołym okiem nad Polską. Kometa powróciła po 6000 lat, co oznacza, że ostatnio była tu za czasów cywilizacji starożytnych Sumerów. Czy opisywani przez Zacharego Sitchina „Anunnaki” powracają, lub istnieje związek?

Starożytny Sumer to najstarsza oficjalnie odnotowana przez archeologię cywilizacja na Ziemi, której początki szacuje się na około 4300p.n.e.
Jej gwałtowne pojawienie się i rozkwit zadziwia archeologów i badaczy.
Dzięki temu że Starożytni Sumerowie dokumentowali praktycznie wszystko na glinianych tabliczkach (od literatury po ruchani) – ich odnalezienie dało nam ogromny wgląd w ich kulturę.

Fascynuje przede wszystkim fakt, iż opisują oni podobnych do ludzi bogów, którzy krocząc pośród nich przekazywali im szczegółowe instrukcje na temat agrokultury, budownictwa czy inżynierii, dzięki którym Sumerowie w krótkim czasie zbudowali swoja cywilizację.
Mitologia bogów i ich relacji jest nie mniej fascynująca i dała podstawy między innymi później powielanym przez inne kultury mitom, między innymi o potopie.

Kometę NEOWISE można obserwować w Polsce na północnym-zachodzie nieba. Widoczna jest już tuż po zachodzie słońca i można ją obserwować również około północy. NEOWISE będzie widoczna mniej więcej do końca lipca.

15.07.2020
Starman

Udostępnij: