Potrzebujesz pomocy?
Skontaktuj się ze mną
Jakub Qba Niegowski

Jak przetrwać trudne czasy i się rozwijać

Jak przetrwać trudne czasy i się rozwijać

Sytuacja jaka jest w Polsce i na świecie, każdy widzi i nie ma potrzeby abym pisał tu tego co oczywiste.
Faktem jest, że nasze życie zostało wywrócone do górny nogami, nasza wolność jest zagrożona (coraz jej mniej ostatnio) a materialny byt dla wielu wisi na włosku. A może być gorzej, zanim będzie lepiej.

Co więc ma robić w tym czasie osoba, która poszukuje konstruktywnych rozwiązań i identyfikuje się z ideą rozwoju świadomości oraz generalnego samorozwoju?

W tym wpisie pragnę podzielić się z Tobą kilkoma poradami odnośnie tego co jest dziś szczególnie ważne i jak można lepiej sobie radzić w obecnej sytuacji. Zrobię to oczywiście z mojej osobistej perspektywy, zgodnej z moim postrzeganiem świata i systemem wartości, który uwzględnia aspekt duchowy, jakiego nie należy mylić z jakąkolwiek formą religijności. Duchowość bowiem to dla mnie autentyczne doświadczenie i pogląd na rzeczywistość, która dostępna jest każdemu w takim samym stopniu, bez względu na jakiekolwiek instytucje.

1. Pamiętaj, że jesteś czymś więcej niż tylko fizycznym ciałem. Jesteś potężną istotą duchową. Co to oznacza w praktyce?

Strach przed tym co się z nami stanie na poziomie fizycznym jest podstawowym lękiem obecnym dziś w społeczeństwie. Obawiamy się o byt materialny, obawiamy się zdrowie czy generalnie o to czy nasz system społeczny wytrzyma i czy aby nie zapanuje istna post-apokalipsa.
Ten strach wynika z poziomu identyfikacji na poziomie fizycznego ciała. I o ile jesteśmy tu na Ziemi w naszych fizycznych ciałach, to pamiętajmy, że dysponujemy możliwościami daleko poza to ciało wykraczającymi, które mogą wspomóc także nas tu i teraz.
Ci z nas, którzy są bardziej tego faktu świadomi, mogą wykorzystać tę wiedzy zarówno by pomóc sobie jak i innym w swoim otoczeniu. Niektórzy z nas są tu wręcz po to by nieść światło i wsparcie ludzkości w tych szczególnych czasach.

Skup się na poczuciu łączności jaką masz ze swoją duszą, ze swoim “Wyższym, Duchowym Ja”.
Koncertuj uwagę na “podnoszeniu pozytywnych wibracji” u siebie, tak, aby być zdolnym spoglądać na sytuację z duchowej perspektywy i zamiast poddawać się strachowi – wnosić do otoczenia swoją osobą harmonię, stabilizację, wsparcie i miłość. To ważne.
Wiele eksperymentów wykazało moc zbiorowych medytacji i podobnych praktyk, co pokazuje tylko, że intencja wysyłana w przestrzeń i to na czym koncentruje się człowiek ma znaczenie, a pozytywne wizualizacje mają pozytywny wpływ na sytuację, czyli na nas.
Odwrotnie jest gdy reagujemy strachem – wtedy zamiast konstruktywnych rozwiązań podążamy spiralą destrukcji.

Koncentruj swój umysł na tym co ma wysokie wibracje i identyfikuj się z tymi wysokimi jakościami duchowymi, a poczujesz, zmianę w sobie, która może stać się też udziałem Twojego otoczenia. To nie ma nic wspólnego z religią czy religijnością. Chodzi bowiem na naturę duchową, która po prostu jest częścią nas.

2. Pielęgnuj relacje z najbliższymi i przyjaźnie, oraz dbaj o dobre relacje z sąsiadami.

Moja perspektywa na te tematy jest dość szczególna, gdyż od dziecka miewałem z jakiegoś powodu sny oraz wizje, które przedstawiły wydarzenia nazwijmy to bardzo burzące znany nam ład życia na Ziemi. To co wówczas czułem i co zwróciło moją uwagę to to, jak silne miałem wówczas poczuje relacji międzyludzkich, przyjaźni i znaczenia bycia z tymi, do których czujemy pozytywne uczucia.

W czasach pokoju i w codzienności takie rzeczy wydają się oczywiste, zwyczajne, a nawet błahe. Jesteśmy przyzwyczajeni do tego, że mamy jakieś grono znajomych, przyjaciół, rodzinę etc. Percepcja jednak radykalnie zmienia się w sytuacjach gdy znika nasza pewność tego, czy my i nasi bliscy doczekamy kolejnego tygodnia. Plus jest taki, że jest to też moment kiedy odkrywamy jak wiele mamy, jak wspaniale rzeczy mamy tu i teraz, tuż obok. Są to inny ludzi, nasi przyjaciele, bratnie dusze.

Cokolwiek by się działo – korzystaj z tego co możesz zdziałać z gronem swoich przyjaciół i bratnich dusz. Bo w grupie moc, w grupie możemy więcej. Wspólnie możemy rozwiązywać problemy, wspierać się i radzić sobie z wyzwaniami.

Już teraz widać, że ludzie w naturalny sposób odczuwają coraz większą potrzebę jakiegoś bliższego kontaktu z osobami sobie podobnymi. Skoncentrujmy się zatem na tym co nas łączy a nie co nas dzieli i budujmy relacje, gdyż w razie czego, te relacje będą być może podstawą decydującą o przetrwaniu.

3. Pielęgnuj swoje pasje i to co kochasz robić.

Każdy z nas bardziej lub mniej odczuwa w swoim życiu jakieś poczucie swojej misji lub po prostu czuje, że kocha coś robić, chce coś robić. Mamy wewnętrznie takie poczucie tego co też powinniśmy robić – wynikające nie z z przekonań które nam wpojono ale głębiej – mamy głębsze poczucie czegoś autentycznego dla nas. To mogą być rzeczy drobne, lub wielkie, ale każdy z nas ma w sobie takie poczucie. Kiedy więc świat staje na głowie – szczególnie pielęgnujmy rozwój tego co kochamy, bo to co kochamy utrzymuje nas w dobrych wibracjach, w dobrym stanie psychicznym i fizycznym. Kiedy robisz to co kochasz, to czujesz, że Twoje życie ma sens, że nie marnujesz czasu na coś niezgodnego z Tobą.
A więc po prostu bądź sobą, bądź osoba autentyczną i nie porzucaj tego co dla Ciebie ważne, a za to zastanów się jak możesz to wykorzystać i zastosować w obecnej sytuacji by wnosić pozytywny wkład na rzecz budowania lepszej jakości życia także innych ludzi.

I na koniec: Jeśli chcesz, przyłącz się do mnie by wspólnie odkrywać tworzyć i działać na rzecz wznoszenia świadomości. Razem możemy więcej!

Jakub Qba Niegowski

Polub nasz nowy fanpage! :)

You cannot copy content of this page