Devin Townsend gra koncerty charytatywne ze swojego domu

Devin Townsend gra koncerty charytatywne ze swojego domu

Devin Townsend gra koncerty charytatywne ze swojego domu

0

Devin Townsend to kanadyjski muzyk alternatywny, który zdarzył sobie wyrobić opinię unikatowej, postaci, idącej często pod prąd nurtów muzycznych w których się porusza. Wrażliwy i filozoficzny, oraz pełny autorefleksji metalowiec – to najbardziej ogólnie określenie jakim mogę naszkicować tę postać.
Człowiek, który w muzyce poszukuję sposobu na wyrażanie szerokiego wachlarza głębokich ludziach doświadczeń, aspiracji, emocji i przemyśleń. Potrafi robić to przy tym zarówno okazując dużo emocjonalnej wrażliwości, jak i dystansu do siebie i poczucia humoru.

Devin niedawno zorganizował w ramach kwarantanny, jednoosobowy koncert charytatywny, który transmitował przez internet ze swojego domu.
W ramach koncertu odbyła się zbiórka na potrzeby szpitala w Vancouver. Datki ofiarowane przez uczestniczących w koncercie i obecnych na czacie fanów, wyniosły ponad 45 tysięcy dolarów.

Obecnie Devin Townsend zagrał drugi koncert charytatywny, tym razem w ramach wsparcia dla angielskiej organizacji zdrowia publicznego NHS. Tym razem hojność fanów z całego świata przyniosła aż 81 tysięcy dolarów wsparcia.

Imponujące jest jednak to, w jakich warunkach muzykowi udało się zorganizować te wydarzenia. Odbyły się one bowiem w małym warsztatowym pomieszczeniu, na naprawdę malutkiej przestrzeni.
Drugi z koncertów szczególnie zrobił na mnie wrażenie, za sprawą pomysłowych rozwiązań. Otóż Devin Townsend przykleił taśmą klejąca telefon do chłodzącego wiatraka i w podobny sposób prowizorycznie rozmieścił kilka małych kamerek internetowych, a następnie podczas koncertu grając, sam przełączał w locie obraz między nimi.
Podejście iście MacGyverowskie chciało by się rzece i pokazuje jak wiele można zrobić w małej domowej przestrzeni.

Oba koncerty dostępne są do obejrzenia i posłuchania więc zamieszczam je poniżej, rozpoczynając od drugiego koncertu z efektownym użyciem widoku z kilku kamer. 🙂
Wiem, że gusta muzyczne bywają różne, ale fajna akcja i pomysłowość mam nadzieję będzie pozytywnym akcentem i inspiracją dla nas wszystkich. 🙂

A tu możecie zobaczyć od kuchni, jak drugi koncert został sprzętowo przygotowany:

Taśma klejąca, gamepad, kuchenny mikser ruszający telefonem etc. 😀 Istna magia pomysłowości. 😀

Dopisek 03.05.2020: A tu trzeci koncert charytatywny, zagrany w piżamie. 😀

27.04.2020
Starman

Udostępnij:
You cannot copy content of this page