Boom na uprawianie własnych warzyw oraz hodowlę kurczaków podczas kwarantanny

Boom na uprawianie własnych warzyw oraz hodowlę kurczaków podczas kwarantanny

Boom na uprawianie własnych warzyw oraz hodowlę kurczaków podczas kwarantanny

0

Z powodu epidemii koronowirusa i trwającej kwarantanny, wiele osób na całym świecie zaczęło zwracać się ku zainteresowaniu samowystarczalnością.

W wielu miejscach rozkwitają inicjatywy związane z samodzielną uprawą warzyw i owoców – nie tylko w typowych przydomowych ogródkach ale również w ramach tego, co można wyhodować w w mieszkaniu.

W USA rośnie także gwałtownie liczba osób, decydujących się hodować kury w przydomowym ogródku, aby mieć stały dostęp do świeżych jajek. Oczywiście jest to efektem niedoboru jajek, jaki ma miejsce na północy Stanów Zjednoczonych.

Polscy rolnicy zaadoptowali się do sytuacji i w wielu miastach świadczą usługi dostarczania bezpośrednio do mieszkań swoich upraw, a z powodu kwarantanny, zainteresowanie takimi usługami bardzo wzrosło.
Wracamy w ten sposób do od dawien dawna znanych obyczajów, które pamiętam ze swojego dzieciństwa, gdzie normalne było, że w określone dni, przychodziły osoby, które np dostarczały robiony przez siebie ser, mało, jajka, mleko, warzywa etc. Era supermarketów i mody na kupowanie w sklepach samoobsługowych jakoś to zmniejszyła, a teraz pod wpływem kwarantanny znowu mamy renesans bezpośredniego dostarczania świeżej, domowo wytwarzanej żywności.

Jak więc się okazuje, są także pozytywne skutki kwarantanny. Przypominamy sobie o tym co ważne, bardziej doceniamy wiele rzeczy i jako społeczeństwo czujemy się bardziej zmotywowany do zmian na lepsze, nawet jeśli wymagają one od nas nieco wysiłku. 🙂

Starman
18.04.2020

Udostępnij:
You cannot copy content of this page