Alternatywy dla YouTube oraz Facebooka w 2021 roku

Alternatywy dla YouTube oraz Facebooka w 2021 roku

Alternatywy dla YouTube oraz Facebooka w 2021 roku

0

Faktyczny monopol na publikacje video ze strony YouTuba oraz analogiczny jako medium społecznościowe do prowadzenia fanpagy i komunikacji jakim jest Facebook to utrapienie niejednego twórcy. Wszystko jest dobrze dopóki algorytm nie uzna naszych treści za mało atrakcyjne dla reklamodawców czy niepoprawne politycznie. Wówczas mamy spore szanse na bycie trwale wykluczonymi, a nasze materiały miewają przycinane zasięgi do poziomu, że to co robimy faktycznie do prawie nikogo nie dociera w wyniku politycznej cenzury.

Choć W Centrum Rozwoju zajmujemy się spokojnym, naukowym analizowaniem problemów oraz tworzeniem inspirujących i rozwijających treści, które trudno uznać za kontrowersyjne – to algorytmy tych dwóch portali zdają się mieć nieco inne zdanie na ten temat.

Dlatego zacząłem ostatnio szukać bardziej wolnościowych alternatyw.

Z moich poszukiwań, po przewertowaniu kilkudziesięciu różnych platform jakie sugerowały oferowanie podobne możliwości – znalazłem faktycznie trzy potencjalne platformy do publikacji video i dwa dość fajne odpowiedniki facebooka.

Lita ta może posłużyć Wam zarówno do znalezienia dodatkowych miejsc do publikowania swoich treści, jak również zapraszam do obserwowania naszych nowych profili i nawiązania tam kontaktu.

Czy któraś z tych platform się faktycznie rozwinie i stanie się popularna wśród polskojęzycznej społeczności – zobaczymy. Zawsze jednak warto mieć dodatkowe linki do swojej strony z nowych mediów społecznościowych.

Odpowiedniki YouTube w 2021:

RUMBLE

Polecona mi przez kogoś znajomego platforma. Znalazłem tam na razie dwie interesujące mnie osoby, których filmy oglądam także na YouTube. Czy istnieje tam obecnie grono odbiorców polskojęzycznych treści – dopiero sprawdzam publikując pierwsze filmy z archiwum mojego kanału W CENTRUM ROZWOJU.

KANAŁ W CENTRUM ROZWOJU NA RUMBLE
https://rumble.com/c/c-1229853

BITCHUTE

Kolejna alternatywa, jedna z bardziej ostatnio znanych. Trudno stwierdzić czy zyska w Polsce jakąś popularność ale relatywnie łatwo zamieścić tam swoje video, więc można to zrobić i obserwować rozwój BitChute.

KANAŁ W CENTRUM ROZWOJU NA BITCHUTE https://www.bitchute.com/channel/SdgBKzbAZEjo

VIMEO

Darmowa wersja konta na Vimeo pozwala przesłać zaledwie 500 MB tygodniowo, a maksymalnie całościowo 5 GB. Jednak jest na to rada: Jeśli prowadzicie kanał na YouTube, wystarczy pobrać swoje filmy ze swojego kanału. YouTube bardzo dobrze kompresuje zamieszczanie filmy, więc po ich wgraniu, ważą one przy pobieraniu ułamek wcześniejszej wagi. Da się w ten sposób spokojnie zaczać coś robić na Vimeo.

KANAŁ W CENTRUM ROZWOJU NA VIMEO
https://vimeo.com/user158384165

Odpowiedniki Facebooka w 2021:

MEWE

Jedno z bardziej przejrzystych, czytelnych miejsc, co jest niewątpliwie podstawą przyszłości serwisu społecznościowego. Możemy tu prowadzić swój profil, tworzyć strony, grupy dyskusyjne oraz czaty.
Strona działa bardzo szybko, co też podoba mi się w stosunku do często mulącego i zacinającego się facebooka.
Interfejs Mewe jest spolszczony, choć społeczność na chwilę obecną polska chyba nie istnieje. Być może warto być jednak tam jedną z pierwszych osób, gdyż pierwsi zazwyczaj zajmują najlepsze miejsca. 🙂

MÓJ PROFIL NA MEWE
https://mewe.com/i/jakubqbaniegowski

MINDS

Minds to kolejna alternatywa dla facebooka – tym razem utrzymana w grafitowej, elegiackiej kolorystyce i z nieco innymi opcjami, choć także są te jakie znamy z Facebooka.
Portal powiązany jest z kryptowalutą i zdaje się być szczególnie interesujący dla osób, które interesują się kryptowalutami. Jednak zalożylem konto bardzo sprawnie, bez pojawiających się zazwyczaj w kryptowalutowych portalach trudności z interfejsem i przesadnym skomplikowaniem tego procesu jaki często prowadzi do ograniczenia zainteresowania nimi ze strony mniej cierpliwych osób, nie lubiących przedzierać się przez skomplikowane opcje.
Jak do tej pory widziałem tam jeden polskojęzyczny profil, ale wszystko przed nami. 🙂

PROFIL W CENTRUM ROZWOJU NA MINDS
https://www.minds.com/wcentrumrozwoju

Na koniec kilka linków dla tych, którzy nas jeszcze nie znają a chcieli by zaobserwować W CENTRUM ROZWOJU na bardziej znanych platformach społecznościowych:

FANPAGE W CENTRUM ROZWOJU NA FACEBOOKU
https://www.facebook.com/wCentrumRozwoju

INSTAGRAM W CENTRUM ROZWOJU
https://www.instagram.com/wcentrumrozwoju

KANAŁ YOUTUBE W CENTRUM ROZWOJU
https://www.youtube.com/c/WCentrumRozwoju

PODCAST W CENTRUM ROZWOJU
https://anchor.fm/jakub-qba-niegowski

KANAŁ YOUTUBE POLSKIEGO INSYTUTU REMOTE VIEWING
https://www.youtube.com/c/PostrzeganiePozazmysłoweRemoteViewing

Serdecznie zapraszam do polubienia, obserwowania i uczestniczenia. 🙂
Mam nadzieję, że powyższa lista przyda Wam się do poszerzenia swoich horyzontów. 🙂

Jakub Qba Niegowski

Udostępnij:
You cannot copy content of this page